PRADA
₹23,990.00
SPS 06Y TFY 06F
| Feature | Details |
|---|---|
| Product Description | Experience bold style with Prada Linea Rossa Sunglasses For Men SPS 06Y TFY 06F. Featuring a matte blue acetate frame and dark grey lenses, these Prada UV protection sunglasses deliver luxury and comfort. |
| In The Box | Sunglass, Selvet Cloth, Care Guidance, Case |
| Complementary Product | Cleaning Spray |
| Brand | Prada |
| Model Number | SPS 06Y TFY 06F |
| Arm Length | 145 mm |
| Nose Bridge Size | 17 mm |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Color | Dark Grey |
| Lens Features | UV Protection |
| Temple Color | Blue & Red |
| Temple Material | Acetate |
| Rim Type | Full Rim |
| Size | Large (L) |
| Weight | 27 g |
| Warranty | 1 Year |
| Care Instructions | Clean lenses using a microfiber cloth for lasting clarity |
| Ideal For | Men |
| Country of Origin | Italy |
Be the first to review “PRADA” Cancel reply
Category: PRADA









Reviews
There are no reviews yet.