OAKLEY
₹9,190.00
OO9417 2259
For that perfect first impression, you truly need this pair of Prizm square sunglasses from Oakley. Its grey lenses are crafted using polycarbonate, while the black frame is made using polycarbonate that gives an excellent finish. Moreover, the full-rim design ensures a comfortable fit all day long.
| Feature | Details |
|---|---|
| Care Instructions | Remove dust and grime by gently wiping the lens with a soft cloth |
| Case Included | Yes |
| Collection Name | Holbrook XL |
| Frame Color | Black |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Pattern | Solid |
| Ideal For | Men |
| Lens Color | Grey |
| Lens Features | Prizm |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Width | 59 mm |
| Look | Trendy |
| Material Type | Polycarbonate |
| Model Number | 0OO941794172259 |
| Nose Bridge Size | 18 mm |
| Rim Type | Full Rim |
| Size | Small (S) |
| Style | Square |
| Temple Color | Black |
| Temple Size | 140 mm |
| Weight |
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 8 × 8 cm |
Be the first to review “OAKLEY” Cancel reply
Category: OAKLEY






Reviews
There are no reviews yet.