RAYBAN
₹8,790.00
RB3025 R1072
WHY IT’S SPECIAL
Get appreciated for your style with this pair of aviator UV protective sunglasses from Ray-Ban. The lenses not only lends you a smart look but also assures complete protection of your eyes. The full-rim design further magnifies its overall charm. It ensures a comfortable fit all day long.
| Feature | Details |
|---|---|
| Care Instructions | Remove dust and grime by gently wiping the lens with the provided cloth |
| Color | Brown |
| Frame Color | Brown |
| Frame Color Brand | Brown |
| Frame Material | Metal |
| Frame Width | 58mm |
| Ideal For | Unisex |
| Lens Color | Brown |
| Lens Features | UV Protection |
| Lens Material | Glass |
| Lens Width | 58mm |
| Material Type | Metal |
| Model No | 0RB3025I |
| Net Quantity | 1 |
| Nose Bridge Size | 14mm |
| Rim Type | Full Rim |
| Size | 58mm |
| Style | Aviator |
| Temple Color | Silver |
| Temple Material | Metal |
| Temple Size | 135mm |
| Weight (gm) | 35 |
Be the first to review “RAYBAN” Cancel reply
Categories: Men, RAYBAN, Sunglasses, Uncategorized










Reviews
There are no reviews yet.